Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme

Reklam

1Evde, dışarıda veya iş yerinde fark etmeksizin önceden eklediğiniz bağlantı ağı, kayıt edilir. Tekrar aynı ağa bağlanmak istenildiği vakit, tekrardan Wifi şifresine girilmesine gerek kalmaz.

 

Wifi Ağı Nedir?

Wifi ağı, Fidelity’nin network kapasitesindeki kısaltmadan ibaret olup kablosuz bağlantı manasına gelmektedir. Sinyal alanında bulunan tüm wifi ağlarına cep telefonu ile bağlanma şansınız bulunmaktadır. Alanlar vasıtası ile telefonunuzdan, akıllı saatlerinizden veya oyun konsolu gibi viral cihazlardan doğrultulu olarak wifi ağına bağlanabilirsiniz. Wifi, çift taraf olarak ağ kapasitesini genişletmektedir. Yani telefondan modeme, modemden de telefona düzenli olarak bir aktarma olmaktadır.

Veri akışları eş zamanlı olarak olmaz ise, internette var olamaz. Bu nedenle Wifi kavramını, iki cihazın herhangi bir kablolu bağlantı olmadan eşleşme göstermesine yarayan cihaz olarak tanımlayabiliriz.

 

WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Bu yöntemin birden fazla sonucu vardır. Eğer android bir cihaz kullanıyorsanız, aynı zamanda da wifi şifrenizi öğrenmek istiyorsanız; cihaza root yetkisi vermeniz gerekmektedir. Root, cihazın yetkilendirilmesine yardımcı olan bir kaynaktır. Kısacası cihazdaki yönetici anlamına gelir. Bu yetki bulunmadan cihaz üzerinde hiçbir değişiklik yapılamaz.

 

Root’lu Telefonlarda WiFi Şifresini Öğrenme

 • İlk olarak ES File Explorer adlı uygulamayı, tarayıcınızdan android cep telefonunuza indirin. Cihazda tüm yetkilere izin verin ve çalıştırın.
 • Uygulama ana ekranı açıldığında karşınıza çıkan yerel sistem klasörünü açın.
 • Data kısmına basın ve görüntüleyin.
 • Karşınıza çıkan Wifi aygıtları alanına dokunun.
 • “wpa_suppcant.conf” isimli dosya klasörünü açın.

Giriş yaptığınız tüm Wifi ağları, bu metin belgesi içerisinde yer almaktadır. Metin belgesini açıp kolaylıkla wifinizin şifresini öğrenebilirsiniz.

 

Wifi Ağına Nasıl Bağlanılır?

 1. Cihazınızı açıp ayarlar bölümüne girin.
 2. Wifi kısmına basın ve açın.
 3. Size ait olan wifi ağını seçin.
 4. Gerekli şifreyi girin.

Eğer şifreyi doğru biçimde girdiyseniz 1-15 saniye içerisinde aygıt onaylanarak bağlantı kurabilirsiniz. Sıkça merak edilen sorular:

 • Aynı anda kaç adet wifi ağına bağlanılabilir?: Aynı anda maksimum 1 adet wifi ağına bağlanılabilir.
 • Kendi modemimimin wifi adını nasıl bulabilirim?: Modeminizin arkasında bulunan model nonun alt kısmında yer alan isim, wifi ağınızın ismidir.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz