Instagram Hesap Dondurma

Reklam

Instagram, sosyal medya programları ve uygulamaları arasında en popüler olarak karşımıza çıkıyor. Ancak sıklıkla yaşadığımız, zaman problemi yaratan sosyal medya uygulamaları için uygulanan en güçlü yollardan biri de Instagram hesabınızı geçici süreliğine dondurmaktır. Bu işlemi yaparken zaman hususuna dikkat etmeniz çok önemlidir. Eğer çeşitli nedenlerden dolayı hesabınızı geçici süreliğine dondurmak istiyorsanız, belirlenen bir süre seçmelisiniz. Aksi taktirde hesabınız süresiz olarak dondurulabilir, ardından ele geçirmeniz bir hayli zorlaşabilir.

 

Instagram Hesap Nasıl Dondurulur?

Hesabınıza giriş yapmanızın ardından, profil bölümüne tıklayarak “hesabımı kapat” seçeneğine basın. Sonrasında hesabınızı neden kapatmak istediğinizi boş metin alanına girin veya seçeneklerden sebebinizi seçin. Son olarak şifrenizi ve hesabınızın ne kadar süre dondurulmasını istediğinizi girin.

Instagram hesap dondurma işlemi, bu kadar basit ve kolay şekildedir. Ayriyeten kullanıcı adınızı ve şifrenizi bir kenara not almayı unutmayın. Dondurma işleminin sonunda kullanıcı adını veya şifresini unutan, binlerce insan bulunmakta.

 

Instagram Hesap Nasıl Silinir?

Eğer ben hesabımı dondurmak yerine kökten silmek istiyorum diyorsanız, bu adımları dikkatlice takip etmeniz gerekmektedir.

  1. Profil ayarları kısmında “hesabımı sil” seçeneğine basın.
  2. Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirten sebebi metin kutusuna yazın veya seçeneklerden birini işaretleyin.
  3. Ardından gerekli yere şifrenizi girin ve “hesabımı kalıcı olarak sil” tuşuna basın.

 

Instagram Kapatılan Hesabı Açma

Bu sorunun çözümüne ulaşmak sizi biraz zorlayabilir. Eğer hesabınızı geçici süre dondurduysanız, belirlediğiniz süre içerisinde açılacaktır. Ancak hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz Instagram’ın insan kaynakları ve destek ekibine ulaşmak adına mail adreslerinden hesabınızı açtırmak istediğinizi belirten bir yazı hazırlayıp göndermeniz gerekmektedir.

 

Instagram’ın müşteri hizmetleri adına destek vermese de bu gibi teknoloji problemlerinde sizlere destek veren çağrı hatlarından yararlanabilirsiniz. Operatör veya sabit hatlarınızdan 11870 numaralarını tuşlayarak destek alabilirsiniz. (Çağrılar ücretlidir.) Aynı zamanda 11870 numarası, 7 gün 24 saat teknik hizmet vermektedir.

 

Kapatılan Hesap İle Aynı Kullanıcı Adı Alınabilir mi?

Güncel Instagram koşul ve kurallarına göre, kapatılmış bir hesabın kullanıcı adını hiçbir şekilde almanız mümkün değildir. Bununla birlikte yeniden hesabınızı silmeden önce kesinlikle ve kesinlikle Instagram profilinizdeki kişisel fotoğrafınızı yedeklemeyi unutmayın. Hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünün, bu tip olaylarda caymalar olduğundan dolayı dondurma işlemi daha uygundur.

 

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz