Göç İdaresi Personel Alımı

Reklam

Göç İdaresi Personel Alımı

İçişleri Bakanlığı’na bağlı göç İşleri Genel Müdürlüğü, Göç İdaresi personel alımı ile farklı kadrolara istihdam etmek üzere sözlü sınav ile gerekli yerlere alım yapacaktır. Başvuru da bulunacak adayların KPSS sınavı üzerinden en az 70 almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

– 657 sayılı devlet memurlarının kanununun 48 maddesinin fıkrasında bulunan şartları taşımak,

– Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren hukuk, iktisat, siyasal bilgiler, işletme, İdari Bilimler fakültelerinden veya numara aynı renkte Yükseköğretim kurulunca kabul görülen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim-Öğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

– 35 yaşını doldurmamış olmak,

– ÖSYM tarafından yapılan KPSS puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak üzere başvuruda bulunan adaylardan en yüksek puanlı 72 kişi içerisinde bulunmak,

Sözlü Sınavın Konuları Nelerdir?

Söz konusu ilan için giriş sınavı, sözlü olarak tek aşamadan yapılacaktır. sözlü sınavda bulunan adaylar, İçişleri Bakanlığı yönetmeliğinin ‘ sınav konuları’ başlıklı 8. maddesinde yer alan bilgi düzeyi ile genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri yanında genel kültürlü, temsil yeteneği vasıfları da göz önünde bulundurarak değerlendirmeye tutulacaktır.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

‘www.icisleri.gov.tr’ Adreste internet sitesinde yer alan’ 2018 yılı stajyer kontrolör giriş sınavı iş talep formu’ doldurarak 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında başvuru linki ile e-devletten başvurunuzu elektronik ortamda yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz