Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı

Reklam

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Alımı

Eski adlarıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığının birleştirilmesiyle kurulan Tarım ve Orman Bakanlığı adını almıştır. Ülkemizde 81 ilde faaliyet gösteren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı personel alımı için Resmi Gazetede yayımlanan boş kadro cetvelini dayanak olarak göstererek 5 bin personel alınacağını duyurdu. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir PAKDEMİRLİ müjde olarak verdiği haberde Bakanlık merkez teşkilatında ve taşra (İl ve İlçe Teşkilatları) teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 5 bin personel alınacağını beyan etti. Türkiye’de yaşanan işsizlik sorununa katkı sağlayacağı düşünülen bu açıklama tüm kesimler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Personel Kadroları

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımının 1200’ü Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde Orman Mühendisi kadrosunda, 2700 personelin Orman Muhafaza Memuru, 800 Büro Memuru ve 300 Şoför kadrosunda olmak üzere toplam 5 bin personel alınacaktır. Alınacak personelin Bakanlık merkez teşkilatı ve taşra teşkilatlarında değerlendirileceği belirtilmektedir.

Personel Alımı İçin Beklenen Haber Bakanın Tweet Hesabından Geldi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli atmış olduğu tweet ile beklenen müjdeyi verdi. Bakan Pakdemirli “Atama bekleyen kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum. Orman Genel Müdürlüğü’müzde istihdam edilmek üzere; 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alımı yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” Tweet’ini paylaştı.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz