Gençlik Spor Bakanlığı Personel Alımı

Reklam

Gençlik Spor Bakanlığı Personel Alımı

Gençlik Spor Bakanlığı personel alımı için yaklaşık olarak 3240 işçinin bakanlık bünyesinde göreve başlaması bekleniyor. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Kamu personeli seçme sınavı şartı aranmadan personel alımı gerçekleştirilecek. Asıl ve yedek adayların belirlenmesi kura çeki ile yapılacak. İŞKUR’a adayların evraklarını teslim etmelerinin ardından Gençlik Spor Bakanlığına bağlı il müdürlüklerinin internet siteleri üzerinden duyuru panosu üzerinden gerekli ilanın yapılması bekleniyor.

Kimler İşçi Olarak Alınacak?

İş Kanunun 4857 sayılı kanunu doğrultusunda Gençlik Spor Bakanlığı bünyesine işçi alınması gündemde. Alımda eski hükümlüler ve terörle mücadelede malul sınıfına girmeden yaralanan kişiler Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde işçi olarak istihdam edilecek.

Gençlik Spor Bakanlığı Alım Şartları

Gençlik Spor Bakanlığı bünyesinde yapılacak personel alım ilanına başvurmak isteyen adaylardan;

– Kamu Personeli Seçme Sınavından belirli bir puan alma koşulu bulunmuyor.

– İlanda açıkça belirtilen meslek kollarına ilişkin noter denetiminde kura çekim işlemi yapılarak ilgili meslek gruplarına alım yapılacak.

– Başvuruda bulunan adayların hükümlü olmaları, yüz kızartıcı suç işlememeleri ve buna paralel olarak başvuruda bulunacak kişilerin on sekiz yaşından büyük olmaları isteniyor.

Gençlik Spor Bakanlığı Sözlü Sınav Tarihleri

Gençlik Spor bakanlığı bünyesinde yapılan alımın son başvuru tarihi 19 Nisan 2019 olarak biliniyor. Adayların teslim ettikleri evraklar ve belgeleri değerlendirilerek 30 Nisan 2019’da bakanlığın internet sitesi üzerinden sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların açıklanması bekleniyor.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz