Garanti Bankası Kredi Başvurusu 2019 – Online – SMS

Reklam

 Garanti Bankası Kredi Başvurusu 2019

Garanti Bankası’ndan kredi almak için kişilerin başvurabilecekleri birden fazla yol bulunmaktadır. Sms bankacılığından online başvuruya kadar farklı kredi başvuru yöntemlerini kullanan Garanti Bankası kredileri, bu açıdan oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Ancak her başvuruda istenen belgeler ve kredi çıkma ihtimali değişir.

Garanti Bankası Online Kredi Başvurusu

İnternetten Garanti Bankası kredi başvurusu yapmak için öncelikle Garanti Bankası resmi sitesine giriş yapılmalıdır. Buradan Bireysel Krediler başlığına tıklanmalıdır. Seçenekler arasında bulunan Bireysel Destek Kredisi başlığına girilmelidir. Karşınıza çıkacak ekranda ilk olarak kişisel bilgiler başlığı bulunacaktır. Burada sizden istenen yalnızca T.C. kimlik numarasıdır. T.C. kimlik numarasının hemen altında bulunan cep telefonu bölümüne de telefon numaranızı yazdıktan sonra kişisel veriler ile ilgili küçük kısmın yanındaki kutucuğu işaretlemelisiniz. Ardından alt kısımda bulunan İşlem Doğrulama kısmında bulunan, silik yazılmış harf ve sayılardan oluşan kodu, alttaki boş bölüme yazarak sağ kenardaki Devam butonuna tıklayınız.

Garanti online kredi talebinde ikinci kısım, krediye ilişkin bilgilerdir. Burada kredinin alınma nedeni, nerede kullanılacağı, ne kadarlık bir krediye ihtiyaç duyulduğu gibi bilgiler bulunur. Bu bilgilerin eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması, güven ortamının oluşması ve banka tarafından müşteri profilinin değerlendirilmesi açısından önemlidir.

Garanti Kredi Başvurusu

Garanti Kredi Başvurusu

Kredi Ödeme Planı Aşaması

Uygulanacak ödeme planı, müşteriden öğrenilmeye çalışılır. Bu açıdan müşterinin çalışma şekli, yaptığı iş, gelir bilgileri sorulmaktadır. Gelir bilgileri kısmında resmi ve resmi olmayan tüm gelirlerin detaylandırılarak anlatılması gerekmektedir. Bu bölüme yazılan tüm gelirin banka hesabına yatırılıyor olması gerekmez. Kira gelirleri, ek iş gelirleri gibi gelirler burada yazılarak toplam bütçe arttırılabilir.

Sonraki sayfalarda diğer bilgiler kısmı bulunmaktadır. Bu kısımda kişilerin şimdiye kadar sorulmayan mal varlıkları gibi sorular bulunur. Bu sorular, gerektiğinde banka tarafından ipotek ihtimalini sorgulayabilmek içindir.

Sonraki adım işlem onayını içerir. İşlem onayında kişinin şimdiye kadar verdiği bilgiler bir form halinde tekrar ekrana getirilir ve herhangi bir değişiklik yapmak isteyip istenmediği sorulur. Değişiklik yapılmak isteniyorsa, o sorunun bulunduğu basamağa geri dönülerek ya da üzerine tıklanarak gerekli düzeltme yapılabilir. Ancak değişiklik yapılması istenmiyorsa, tekrar devam kısmına tıklanarak formun gönderimi tamamlanabilir.

İnternet Bankacılığında Kredi Sonuçlandırma Bölümü

Kredi sonucu alınan bölüm, son kısımdır. İnternet üzerinden yapıldığından sonuç kısmı birkaç dakika içinde verilecek cevapla doldurulmuş olunur. Bu cevap ‘kredi talebiniz alınmıştır. Lütfen size en yakın Garanti Şubesine başvurunuz.’ Şeklinde ise, bu kredinin onaylandığı anlamına gelmektedir. Bazı durumlarda direkt olarak krediniz onaylandı yazısı ile de karşılaşılabilir. Ancak sonuç ekranında ‘Maalesef kredi talebinize olumlu yanıt veremiyoruz.’ Yazısının varlığı söz konusu ise kredi onaylanmamıştır. Bu durumda kredi notunuzu yükselterek Garanti Bankası kredi başvurusunu tekrar denemeniz istenecektir.

Garanti Bankası SMS Yoluyla Kredi Başvurusu

SMS ile Garanti Bankası’ndan kredi almak için 3390 SMS hizmeti kullanılmalıdır. Bu mesaj numarasına aylık gelir, T.C. kimlik numarası, çekilmek istenen kredi tutarı ve istenen vade miktarı yazılır. Bu şekilde yapılan başvuru, birkaç dakika içerisinde yanıtlanır. SMS ile istenen kredi, 36 ay vade imkanına sahiptir. 25.000 TL’ye kadar verilebilen bu kredide, kişiler daha yüksek faiz oranları ile karşılaşmaktadır.

Garanti Bankası Şubeden Kredi Talebi

Garanti Bankası şubelerinden kredi almak, birkaç gün sürmektedir. Ancak diğer yöntemlere göre kredinin çıkma ihtimali daha yüksek olmakta, daha kesin sonuçlar vermektedir. Bu sayede istenen belgeler yüz yüze konuşularak talep edildiğinden karşılaşılacak bir problemde muhatap bulmak kolaylaşmaktadır. Bunun yanında kişiler, bu şekilde Garanti Bankası kredisi talebinde bulunduklarında, daha fazla miktarda, daha uzun vadelerle kredilerini alabilmektedir.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz