Fatih İnternet Şifresi

Reklam

Devlet ilköğretim kurumlarına eğitim bölümünde devrim niteliğinde yenilikler getirilmektedir. Yeni projelerden biri olan tablet dağıtımı  ise akıllı tahta özelliği ve Fatih wifi şifrelerine ihtiyaç duyulmaktadırBu tahtalar öğretmenlere ve öğretmenlere  epey rahatlık sağlamaktadır. Proje tabanı web uyumlu olduğundan dolayı eğitim anlamında fazlasıyla katkısı olmuştur.

Fatih adlı proje ile sunulan bu hizmette kimi noktalar ise merak konusudur. Bu noktalara şu şekilde değinebiliriz: 

Fatih Projesi Şifreleri Nasıl Seçiliyor?

Fatih projesi kapsamında okullara vaat edilen yenilikler ile  çoğu bölgenin prosedür işlemleri hızlandırılmış ve öğrencilere daha ferah bir eğitim sunulması tercih edilmiştir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda tespit edilen bu tahtalara her yıl başında çeşitli kısıtlamalar getirmektedir. Bu kısıtlamalardan birisi ise şifre değişimidir. 

Her yıl başında değişim ile düzen yenilenmekte ve sıfırlanmaktadır. Projeyi kullanan kişiler  okullarında var olan Wifi  ağına bağlanma şansı yakalamıştır.

 

Fatih Projesi Wifi Ağına Nasıl Bağlanabilirim?

Meb doğrultusunda sağlanan ve ücret talep edilmeyen wifi hizmetine erişebilmek için bağlanan öğrencinin gerekli sertifikaları, sisteme ve cihaza eklenmiş olmalıdır. Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu sertifika sisteminde yer almaktadır.

Wifi aygıtını seçmenizin ardından cihaz sizden bağlanma evresinde şifre talep edecektir. Cihazların ilk açılırken kullandığı şifre olarak  belirlenmiştir: “F@M2015i#Eb23”

 

Şifreyi Girerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Şifre girilmesi esnasında bakanlık doğrultusunda öğrencilere verilen uzun bir şifreyi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu şifreler oldukça karışık ve farklı seçenekler kullanılarak üretilmiştir. Bu hususta ise bağlantı sağlayacak olan kişiler, büyük ya da küçük harf kullanımı konusunda dikkatli davranmalıdır. Gerekli şifre girildikten sonra başarılı ile giriş yaparsanız, sorun ortadan kalkmış demektir.

 

DİP NOT: Kullanılan kullanıcı adı “F@tih” olmak zorundadır.

Güncel Fatih Projesi Wifi Şifreleri

Proje kapsamında her bireye wifi aygıt şifresi verilmektedir. Öğrenci ve öğretmenler ise bu Wifi bağlantısı ile ücretsiz internetten yararlanabilir. Bu şifreler, genellikle şu şekildedir:

Şifre 1: !1qaz2WSX3edc4RFV%56

Şifre 2: F@M2015i#Eb23TC

Şifre 3: f1@2t34ih5

Şifre 4: Fatih.1234

Şifre 5: verdijm@n1453

Şifre 6: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

Şifre 7: 34i3s0t00

Şifre 8: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}

Fatih belediyesinin resmi ve kurumsal web site adresine ulaşmak için tıklayınız.

 

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz