Ege Üniversitesi Personel Alımı

Reklam

Ege Üniversitesi Personel Alımı

Eğe Üniversitesi yeni dönemde başta tıp fakültesi olmak üzere birçok fakülte için tekniker alımları ve diğer işçi alımlarını yapacağını duyurdu. Bu alımların yapılacağı açıklanır açıklanmaz Ege Üniversitesi personel alımı şartları ve diğer bilgiler hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı.

Gerekli Şartlar Nelerdir?

Şartlar bakımından Türk vatandaşı olunması gereklidir. Bunun yanında herhangi bir cezai kaydının olmaması gereklidir. Ayrıca alınacağı bölümlere istinaden yeteri kadar yetkin olduğunu belirten belgeler gereklidir. Bunun yanı sıra güvenlik amacı ile sicil kaydı ve sabıka kaydı gereklidir. Bu şartların yanı sıra KPSS puanı ve tecil belgesinin olması gereklidir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

KPSS girişini ve puanını belirten belgeler, diploma, kimlik fotokopisi, resmi amaçla çekilmiş fotoğraflar, hizmet belgesi, geçmiş iş yerindeki görevini gösteren cv ve diğer öz geçmiş belgesi, başvuru belgesinin doldurulmuş hali gereklidir.

Bilinmesi Gereken Diğer Bilgiler Nelerdir?

Bilinmesi gereken önemli kuralların başında belirtilen günler arasında başvuru işlemlerinin yapılmasının gerekli olduğudur. Daha sonrasında ise imzalanan belgeler yasal nitelik taşırlar ve belirtilen tarih dışında kesin olarak feshi mümkün değildir. Bunun yanında istihdam imkanı verilmiş olan asil kayıt hakkı kazanan adayların kesin olarak belirtilen gün ve saatte orada olmaları gereklidir. Aksi taktirde bu haktan kendi isteğiniz ile bu iş hakkından feragat etmiş olursunuz. Ayrıca hak ikinci hak edene geçer.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz