DPB Personel Alımı

Reklam

DPB Personel Alımı

Devlet Personel Başkanlığı Türkiye genelinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eleman ihtiyacını karşılayan bir devlet kurumudur. Silsile yoluyla eleman ihtiyaçları Devlet Personel Başkanlığına iletilir ve DPB personel alımı bu bilgilere uyarlanmış olarak yürürlüğe konur. Devlet Personel Başkanlığının Resmi Web Sitesi ve İŞKUR, personel alım ilanları sürekli güncel ilanlardan oluşmaktadır.

DPB personel alım şekli

Kurum, diğer kurumların eleman ihtiyacını;

1-Sözleşmeli

2-Açıktan atama yöntemiyle

3-KPSS puan tür ve sıralamasına göre yaptığı gibi, kendi bünyesinde çalışacak personel için ise sınav düzenleme ve ilan verme hakkına sahiptir. Devlet Personel Başkanlığının personel istihdamı tıpkı diğer kurumlarda olduğu gibi, açık olan kadro, branş ve pozisyonların gerektirdiği şart ve koşullara göre yapılır. Kurum bünyesinde, sözleşmeli personele de yer vermektedir.

DPB sözleşmeli Personel temini

Devlet Personel Başkanlığı, kurum bünyesinde çalışacak yardımcı personel teminini sözleşmeli personel istihdamıyla da sağlayabilmektedir. Son dönemlerde Fetö davaları sebebiyle kurum içinde büyük bir açık oluştuğundan hızlı bir şekilde personel temini gerekli olmuştur. Sözleşmeli personel temininde de güvenlik hususuna son derece dikkat edilmektedir. Özel şirketler aracılığıyla alınan personeller için şirketlerle bir yıllığına sözleşme imzalanmaktadır. Bu süre içinde memnun olunmayan personelin değişimi istenilebilmektedir.

Sözleşme Kapsamında Alınan Personelin Çalışma Alanları

Devlet Personel Başkanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan personel;

1-Şoför

2-Temizlik personeli

3-Evrak dağıtım personeli

4-Güvenlik görevlisi branşlarında çalışmaktadır

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz