Defacto İş Başvurusu – Defacto İş ilanları 2019

Reklam

Defacto İş Başvurusu 2019

2019 yılı Defacto işe başlama sürecinde başvurular iki farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki mağaza giderek başvuru, ikincisi ise kariyer siteleri üzerinde verilen ilanlar üzerinden başvurudur. 2003 yılında kurulan Defacto geçen 16 senede Türkiye genelinde 352 mağaza açarak hazır giyim sektörünün lider firmaları arasında yer almaktadır. 2018 yılı itibariyle 16.000’den fazla çalışana sahip olan Defacto sizlere kariyer fırsatı da sunmakta. Mağaza satış sorumlusu ya da kasiyerlikten başlayarak merkez müdür ve yönetici kadrosuna geçiş yapabilirsiniz. Defacto merkez müdür ve yönetici personel alım ilanlarını öncelikle kurum içine açarak çalışanlarına yükselme fırsatı sunmakta. 2018 yılı itibariyle Defacto merkez müdür ve yönetici kadrosunun %57’si kurum içerisinden yükselerek bu pozisyona gelmişlerdir. Sizde Defacto iş başvurusu yaparak kurum içerisinde yükselebilir ve müdürlük pozisyonuna kadar çıkabilirsiniz.

Mağazalar Üzerinden Başvuru

Defacto şubeleri üzerinden başvuru yaparak kısa süre içerisinde işe başlayabilirsiniz. Özellikle çalışmak istediğiniz Defacto mağazasına kılık kıyafetinize dikkat ederek iş başvurusu yapma talebinizi iletebilirsiniz. Mağazaya daha önceden hazırlamış olduğunuz CV’niz (özgeçmiş) ile giderek mağaza sorumlusu ile görüşebilirsiniz. İhtiyaç dahilinde ve isteğinize göre yarı zamanlı (part time) ya da tam gün çalışma seçenekleri ile işe başlama fırsatı elde edebilirsiniz. Mağaza üzerinden başvuru yapmak işe başlama açısından sizi daha avantajlı konuma sokar. Çünkü Defacto mağazalarının birçoğu eleman ihtiyacı olduğunda öncelikle kendisine gelen CV’leri incelemektedir. Böylece eğer o mağazada eleman ihtiyacı olursa ilk geri dönüş yapacakları insan siz olacaksınız.

Kariyer Siteleri Üzerinden Başvuru

Online kariyer siteleri üzerinden başvuru fırsatı da sunan Defacto özellikle üst kademe personel ihtiyaçlarını karşılamada kariyer sitelerini kullanmaktadır. Sadece üst kademe personelleri değil aynı zamanda mağaza satış sorumlusu, kasiyer, temizlikçi, part-time çalışan veya çağrı merkezi çalışanı ihtiyacı için de kariyer sitelerine ilan vermektedir. Defacto kariyer siteleri arasından özellikle “www.kariyer.net” üzerinden ilanlarını vermektedir. Defacto iş başvurusunu kariyer.net üzerinden yapmak için izlenmesi gereken adımlar;

 • www.kariyer.net adresine gidiniz.
 • “Üye Ol” butonuna tıklayarak adınızı, soyadınızı, e-mailinizi ve siteye giriş yapmak için oluşturmak istediğiniz şifreyi yazarak “üyeliğini oluşur” butonuna tıklayınız.
 • Giriş işlemini yaptıktan özgeçmişinizi oluşturmalısınız. Bu işlemi sağ üst kısımda bulunan profiliniz üzerinden yapabilirsiniz.
 • Özgeçmiş oluşturma işlemini de tamamladıktan sonra artık başvuru yapmaya hazırsınız.
 • Arama kısmına Defacto yazarak kendinize uygun olan ilana başvuru yapabilirsiniz.

Kariyer.net dışında Linkedin ve secretcv siteleri üzerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz.

Defacto Çalışan Pozisyonları

Defacto iş alımı pozisyonları bir mağazanın ihtiyacı olan tüm personelleri kapsamaktadır. Defacto tarafından sunulan ilanlarda ki pozisyonlara bakıldığı zaman;

 • Mağaza müdürü
 • Mağaza yöneticisi
 • Satış danışmanı
 • Kasa görevlisi (Kasiyer)
 • Şoför
 • Temizlik görevlisi
 • Reyon elemanı
 • Teknik elemanlar
 • Satın alma uzmanı

Defacto Çalışma Saatleri

Defacto çalışma süresi yasalarda da belirtildiği üzere günlük 8 saat olarak belirlenmiştir. Haftada bir gün izin hakkınız bulunmakla beraber yıllık izin hakkına da sahipsiniz. Tüm genel merkez çalışanlarına esnek çalışma saatleri sunan Defacto’da mesai sabah 07:00 ile 09:00’da başlayıp akşam 17:00 ile 19:00 saatleri arasında bitmektedir. Ayrıca tüm genel müdürlük çalışanlarına cuma günlerine özel açık büfe kahvaltı verilmekte. İstanbul genelinde servis imkanı da sunan Defacto çalışanlarını mutlu etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Defacto Staj

Defacto staj olanakları ile meslek liselerin ve üniversitelerden gelen başvuruları kabul etmektedir. İş hayatına atılmanın ilk adımı olan staja başvurular her yıl Nisan ayında yapılmakta. Meslek liseleri öğrencileri için haftada 3 gün ve üniversite öğrencileri için haftada 5 gün merkez ofislerde staj verilmektedir. Staj yapan öğrenciler Defacto iş başvurusu yapmaları halinde ise birimlerin ihtiyacına göre insan kaynakları tarafından değerlendirilerek kısa sürede işe başlayabilmekteler.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

 1. EJDER çakır dedi ki:

  Çalışmak istiyom çok kimseyi mahcup etmem emin olun yeterki bni ışe alın saygilar

 2. Senanur dedi ki:

  Öncelikle cevap vermenizi bekliyorum..ben bu işi çok istiyorum lütfen beni işe alın becerikli birisiyim katlama vs cok guzel yaparım ölene kadar çalışırım işten çıkmam dediğim lütfen beni işe alın lutfen .

  1. Kamu Hizmetleri dedi ki:

   Sevgili Senanur,
   Maalesef Defacto ve işe alım süreçleri ile bir ilgimiz bulunmuyor. Yukarıda yer alan işe alım süreçlerini takip edip başvurursan sonuç alman daha kolay olacaktır. Kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Yorum Yaz