BDDK Personel Alımı Yapıyor

Reklam
BDDK Personel Alımı

BDDK Personel Alımı

İlgili kuruma başvuru duyuruları Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet adresi üzerinden yapılmaktadır. BDDK personel alımı ilanı çok sayıda kişiyi yakından ilgilendirmektedir.

Hangi Alanlarda Alım Yapılacaktır?

BDDK giriş sınavı sonuçlarına göre, yeminli murakıplar, yeminli murakıp yardımcıları, bankacılık uzman yardımcıları, İdari İşler, Mali İşler bölümleri için alım yapılması planlanmaktadır.

Detaylar Nelerdir?

Giriş sınavları yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı aşaması ve sözlü aşaması farklı zamanlarda yapılmaktadır. Yazılı aşamayı geçen adaylar internet sayfasında duyurulacak ve bu adaylar daha sonra sözlü mülakata davet edileceklerdir. Bunlar için adayların adreslerine ayrıca bir tebligat yapılmamaktadır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Genel olarak söylemek gerekirse,
  • TC vatandaşı olmanız gerekmektedir.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamanız gerekmektedir
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilgili durumunuzu bitirmiş olmanız gerekmektedir
  • Herhangi bir sağlık sorununuzun görev yapmanıza engel olabilecek şekilde olmaması gerekmektedir
  • Güvenlik soruşturması aşamasında herhangi bir probleminizin olmaması

Bütün bu saydıklarımız genel başvuru şartları niteliğindedir. Kurum isterse ilan yayınladığında sizden özel şartlarda isteyebilir. Örneğin ya sınırı koyabilir. Şu üniversitenin şu bölümünden mezun olma şartı isteyebilir. Ya da ehliyet talebi olabilir. Yani tüm bu nitelikler ilanın yayınlanması kurumun kararına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle BDDK ilanlarına başvuru yapmak isterseniz aranan özellikleri çok iyi okumanız gerekmektedir. Aksi halde birini bile taşımamamız mülakatlara bile giremeden elenmenize sebebiyet verecektir.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz