Android Cihazlarda Numara Gizleme

Reklam

Android işletim sistemi özelliklerine sahip cep telefonu kullanıcılarının, yapmış olduğu aramalarda numaralarını saklama ve gösterme ayarlarının yapılma işlemi aksadığında; durum can sıkıcı bir hâl alabiliyor. Numaranızı görmesini istemediğiniz bir cep telefonu kullanıcısını aramak istediğinizde, bir çoğunu gizleme amacıyla numarayı gizleyerek ararız. Android cihazlarınızda numaranızı nasıl gizleyeceğinizi ve birine gizli olarak nasıl çağrı yapabileceğinizi, yazının devamında görebilirsiniz.

 

Android Cihazlarda Numara Gizleme

İşlemlere başlamadan önce android cihazınızın “Uygulamalar” kısmına basıp, “Ayarlar” menüsüne tıklayın. Gelen ekranda bulunan menüler arasından “Arama” bölümüne giriş yapıp, işlemlerinize devam edin. Tekrardan karşınıza çıkacak olan ekranda bulunan “Diğer Ayarlar” kısmına girin. Daha sonrasında da “Arayan Kimliğimi Göster” seçeneğine basın.

Android cihazınızda numara gizleme işleminiz adına yapacağınız adımları başarı ile tamamlamak üzeresiniz. Son adımda ise karşınıza çıkan ekranda belirtmiş olduğunuz ayarlamaları tercihinize uyarlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz