Akbank Personel Alımı

Reklam

Kısa bir süre önce Akbank personel alımı ilanı yayımlandı. Bu nedenle birçok kişi bu ilanlara başvurmak için hazırlık yapmaya başladılar. Fakat bilindiği üzere birçok konuda gerekli şartların sağlanması gereklidir.

Gerekli Şartlar Nelerdir?

Akbank’ın personel alımındaki en önemli şartlardan biri sayısal bir bölümden mezun olmuş olmak. Sayısal bir bölümden mezun olmamış olan kişiler için ne yazık ki başvuru yapılması imkansız. Bunun yanında asla karakolluk bir durumun olmaması gereklidir. Sicil kaydının temiz olması gereklidir. Resmi bir kuruluş olduğundan dolayı bu maddeler oldukça önemlidir.

Gerekli Belgeler Nelerdir?

Belgelerin başında kesin olarak mezun olunmuş lisans bölümünün diploması geliyor. Diplomanın hemen arından kimlik fotokopisi ve adli sicil kaydının fotokopileri geliyor. Buna ek olarak bilinen dillere ait belgeler, dil sınav notları da gereklidir. Bunun yanında sigorta işlemlerinin yapılması için ek olarak sağlık raporunun olması lazım. Bu belgelerin olması halinde sizlerde başvurabilirsiniz. Böylece mülakat ev yetenek sınavınız başlar.

Sınav Süreci Nasıldır?

Süreç genel olarak ilk öncelikle yetenek sınavı ile başlıyor. Hemen ardından sayısal sınav ve pozisyona bağlı olarak İngilizce sınavı yapılıyor. Ek olarak geçen kişiler için yüz yüze mülakatlar yapılıyor. Bu mülakat tarihleri belirli günler olduklarından dolayı belirtilen gün ve saatte orada olunması gereklidir. Aksi halde böylece hak ettiğiniz bu haktan kendi isteğiniz ile vazgeçmiş sayılırsınız.

Mutlaka Okuyun : Akbank İş İlanları ve İş Başvurusu 2019

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz