Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı

Reklam

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Alımı

Birçok bakanlık gibi bu bakanlık da iş sahibi olmak isteyenlerin iştahını kabartan bir istihdamdır. Burada da çalışmak isteyen insanlar KPSS sınavından yeterli puan almaları halinde açılan ilanlar doğrultusun da başvuru yapa bilmektedirler.

Kurum Şartları Neler?

Peki, bu bakanlıkta çalışmak için hangi şartlara uygun olmak gerekmektedir. Kısaca anlatacak olur isek;

Öncelik ile 4 yıllık fakülte mezunu olmak şartı bulunmaktadır. Sadece 4 yıllık fakülte mezunu olmak şartının yanı sıra üniversitelerin İktisat, İşletme, Siyaset Kamu, Çalışma Ekonomisi, Yönetim Bilişim, Uluslararası İlişkiler, Ekonomi, Halkla İlişkiler, Psikoloji ve Sosyoloji İstatistik gibi bölüm mezunu olmak gerekmektedir.

Gene bir şart olarak ehliyet sahibi olmak şartlardan birisidir Ehliyetin sınıfı B olmalıdır. Hangi il tarafından alıma çıkıldı ise o il sınırları içerisinde yaşıyor ve ikamet ediyor olmak, bilgisayar programlarından bazılarını iyi derecede biliyor olmak şartları aranmaktadır.

aile ve sosyal politikalar bakanlığı personel alımı

aile ve sosyal politikalar bakanlığı personel alımı

Hangi Görevlerde İstihdam Edilecek

Peki, burada alımı yapılan memurlar hangi alanlarda istihdam edilecek diye bir soru mutlak surette akıllara gelmektedir. Birçok bu bakanlığa ait açık bulunmaktadır. Bu alımlar büro görevlisi, şoför ve benzeri hizmet kollarında olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken alım ilanında bu durumun belirtildiği bölümün okunmasıdır. Başvurular esnasında birden fazla aynı bakanlıkta açılan ilana başvuru sıkıntı yaşata bilmektedir. Bu konuya önem verilmesi uygundur.

Etiketler:

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz